Skip to main content

Životní pojištění

Zajištění příjmů

Mnoho lidí si pod pojmem „životní pojištění“ představí pojištění pro případ smrti a především otravné pojišťováky. Pojišťovací agenti bez pochyb otravní jsou, ale co když produkt „životní pojištění“ je opravdu užitečný a dává smysl? Pojďme se na to podívat! 

Životní pojištění se skládá z několika položek a je na Vás, které z nich jsou pro Vás důležité a budete za ně ochotni platit a které nikoli. 

Pojištění smrti

Tato položka je jednoduchá, v případě úmrtí obdrží rodina sjednanou částku. Rodině, která utrpí ztrátu blízké osoby tímto odpadne řešení zhoršené finanční situace z důvodu výpadku příjmu jednoho z hlavních živitelů rodiny.

Invalidita

V případě, že nastane neočekávaná událost, nemoc či úraz, která má za následek invaliditu, což je procentuální pokles pracovní schopnosti, s největší pravděpodobností poklesne náš příjem. Pro takovou situaci je důležité mít právě pojištění invalidity, z kterého dostaneme pojistné plnění v námi sjednané výši. Toto plnění pak můžeme použít podle našeho uvážení buď na zajištění bezbariérového bydlení, lepších zdravotních pomůcek nebo právě jako doplnění ušlého příjmu. 

Denní dávka pracovní neschopnosti

V případě zranění či nemoci, která má za následek PN – pracovní neschopnost, jdeme na nemocenskou, která pro nás představuje poklesne příjmu až o 40 %, což je opravdu nepříjemná situace. Především pokud jsme za sebe a svou rodinu finančně odpovědni. 

Od tohoto je právě „denní dávka pracovní neschopnosti“, která nám vykompenzuje ušlý příjem.

Trvalé následky

Každý úraz je nepříjemný, ale co teprve takový, který zanechá trvalé následky? V případě, že k něčemu takovému dojde, znamená to opravdové potíže nejen zdravotní, ale také finanční. Proto je dobré mít pojištěné trvalé následky. Vyplacená částka pak může být použita například na prémiové zdravotní pomůcky či nadstandardní léčbu nehrazenou zdravotní pojišťovnou.

Denní odškodné

Denní odškodné je položka, která je vnímána spíš jako takové bolestné. V případě, že si uděláme nějaký úraz, je nám vyplacená sjednaná částka za každý den léčení. V tomto případě nemusíme být na nemocenské a pojistně plnění dostaneme proplaceno.

Závažné onemocnění

Jistě všichni víme, jak nepříjemné nemoci jsou, především ty závažné. Jako by nestačilo, že se člověk musí potýkat s těžkou nemocí. S touto léčbou je spojena spousta nákladů, alespoň v tomto ohledu nám je schopna pomoci pojistka „závažných onemocnění“.

Proč ProfiTeam?

Naše služby jsou zcela zdarma

Vše můžete vyřídit také online

Porovnáme za vás stovky institucí

Jsme naprosto otevření a upřímní

A hlavně to děláme pro vás. Jsme ProfiTeam  finanční poradenství pro lidi.

Ozvěte se nám

(i pokud se jen chcete na cokoliv zeptat)

info@mujprofiteam.cz

+420 702 006 064

Zlín, Valašské Meziříčí, Vsetín, Rožnov

    S čím vám můžeme pomoci?

    S námi se ve finanční džungli neztratíte.

    © ProfiTeam 2022

    © ProfiTeam 2022