Skip to main content

Hypotéka

Přemýšlíte nad koupí či rekonstrukcí bydlení?

Analýza možností

Zajít do banky nebo v ideálním případě k někomu, kdo spolupracuje s více bankami a zjistit zda byste na danou hypotéku dosáhli. Každá společnost má jinou metodiku posouzení klienta, proto není potřeba věšet hlavu v případě, že víte, že určitá společnost má s poskytnutím úvěru problém. K tomuto je potřeba opravdu odborně vzdělaný člověk, který by měl vzít v potaz všechny aspekty, které mohou mít na schválení hypotečního úvěru vliv. 

Žádost o hypoteční úvěr

Po výběru té správné společnosti si musíme o hypoteční úvěr zažádat. Ale pozor, není dobré žádat u více společností najednou. Proto je potřeba udělat podrobnou analýzu ještě před žádostí, aby nám pak nebyl hypoteční úvěr ,,zbytečně“ zamítnut. Každá další banka pak tohle zamítnutí uvidí a to nás limituje v dalším postupu a při vyjednávání výhodnějších podmínek. 

Kompletace a schvalování

Dokládání potřebných dokumentů. V této fázi máme předběžný výsledek, že banka nevidí žádný větší problém. Není 100% jistota, že úvěr dostaneme, ale můžeme pokračovat v postupu. 

Objednání odhadu, odhad

Banka nebo klient objednává odhad nemovitosti. Po provedení odhadu je vše zasláno na banku a čeká se na posední fázi před čerpáním hypotečního úvěru.

Vystavení hypoteční smlouvy, podpis, čerpání

V této fázi je úvěr plně schválen, klient navštěvuje banku a podepisuje úvěrové smlouvy. Obdrží od banky zástavní listy, které je nutné podat na Katastrální úřad. Následně je možné žádat o čerpání, pokud jsou splněny veškeré podmínky banky, jako například pojištění nemovitosti apod.

Podmínky načerpání úvěru, fixace

Pokud budeme financovat rekonstrukci či stavbu domu, banka nám peníze uvolňuje postupně. To je obrovské plus, jelikož vždy platíme úroky jen z načerpané části hypotéky, nikoli z celé částky. Každá hypotéka má zafixovanou úrokovou sazbu na určitá léta. Ve chvíli, kdy jsou na trhu skvělé podmínky, umíme vám tyto podmínky „zarezervovat“ až dva roky dopředu a vás v noci nemusí budit strach z navýšení úrokových sazeb po skončení fixace. 

Proč ProfiTeam?

Naše služby jsou zcela zdarma

Vše můžete vyřídit také online

Porovnáme za vás stovky institucí

Jsme naprosto otevření a upřímní

A hlavně to děláme pro vás. Jsme ProfiTeam  finanční poradenství pro lidi.

Ozvěte se nám

(i pokud se jen chcete na cokoliv zeptat)

info@mujprofiteam.cz

+420 702 006 064

Zlín, Valašské Meziříčí, Vsetín, Rožnov

    S čím vám můžeme pomoci?

    S námi se ve finanční džungli neztratíte.

    © ProfiTeam 2022

    © ProfiTeam 2022